خانه مطالب جالب سراسر اینترنت بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس وان۲۰۱۶

بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس وان۲۰۱۶

19 ثانیه خوانده شده
۰
0
6

نکته: برخی از بازی‌های این لیست برای ویندوز ۱۰ هم منتشر می‌شوند.

این بازی اولین ادامه‌ی شماره‌دار این سری است که قرار است داستان را دقیقا از بعد از اتفاقات بازی سوم پی بگیرد. بازی در استودیوی جدید The Coalition و تحت نظر «راد فرگوسن» ساخته می‌شود. هنوز اطلاعات خاصی از بازی منتشر نشده است اما انتظار زیادی از این بازی داریم.

تاریخ انتشار: پاییز ۲۰۱۶

«کوانتوم بریک» جدیدترین پروژه‌ی «رمدی» سازنده‌ی بازی افسانه‌ای «مکس پین» و بازی انحصاری ایکس‌باکس ۳۶۰ یعنی «آلن ویک» است. این بازی داستان «جک جویس» مردی که قادر به نگه داشتن زمان و دستکاری آن است را تعریف می‌کند. نکته‌ی مهم در خصوص این بازی این است که به همراه یک سریال تلویزیونی منتشر خواهد شد که داستان را از زاویه دید دشمنان شما روایت می‌کند.

تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۹۵

«هیلو وارز ۲» ادامه‌ای است بر اسپین آف سری هیلو که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. یک بازی استراتژی همزمان که معرفی آن غافل‌گیری خوبی از مایکروسافت در گیمزکام ۲۰۱۵ بود. شاید مهم‌تر از هر چیز ساخته شدن این بازی به دست استودیوی سازنده‌ی توتال وار یعنی Creative Assembly باشد، کسانی که قطعا در ساخت بازی‌های این سبک متبحرترین هستند. این بازی علاوه بر ایکس‌باکس وان برای پی‌سی هم عرضه می‌شود.

تاریخ انتشار: پاییز ۲۰۱۶

«کرک‌دان ۳» هم از جمله بازی‌های مایکروسافت بود که در گیمزکام ۲۰۱۵ رونمایی شد. این بازی نشان داد که با انجین قدرتمندی ساخته می‌شود و از فیزیک فوق‌العاده‌ای برخوردار است. تخریب پذیری کامل محیط یکی از مشخصه‌های اصلی است و اگر وعده‌های سازندگان و طرح‌های مفهومی که از بازی دیده‌ایم واقعیت داشته باشند، با یکی از غول‌های سال طرف هستیم. بد نیست بدانید که محیط تخریب پذیر در بازی فقط در بخش چندنفره‌ی آن یافت می‌شود که قرار است به نحوی در تابستان سال آینده منتشر شود. اطلاعاتی از این که این بخش چند نفره در قالب یک بتا عرضه می‌شود یا جور دیگری هنوز در دست نیست. بازی کامل موقعی از سال ۲۰۱۶ عرضه می‌شود.

تاریخ انتشار: سال ۲۰۱۶

«کاپ‌هد» تصویر کارتون‌های دهه‌ی سی میلادی را با قلق‌های تیر اندازی ران-گان تلفیق می‌کند و یک بازی سورئال دو بعدی عجیب و غریب به دست می‌دهد که امسال منتشر می‌شود. داستان بازی در مورد قهرمان عجیب و غریبی است که به خاطر شرطی که با حضرت ابلیس بسته است باید راهی را طی کند و دشمنانی را از میان بردارد تا در نهایت دین خود را ادا کند.

تاریخ انتشار: سال ۲۰۱۶

«ری‌کور»، بازی جدید استودیوی کام‌سپت (Comcept) است که توسط بازی‌ساز مشهور «کئیجی اینافونه» خالق بازی‌های مگا من و خیزش مردگان ادامه می‌شود. این بازی اولین بار در ای‌۳ سال ۲۰۱۵ رونمایی شد و داستان دختری را روایت می‌کند که با قدرتی که دارد می‌تواند موجودات رباتیک را تسخیر کند. این بازی ابتدا قرار بود در بهار منتشر شود اما به تازگی تا سه‌ماه‌ی آخر سال به تعویق افتاد.

تاریخ انتشار: پاییز/زمستان ۲۰۱۶

«دریای دزدان» نام عنوان جدید استودیوی خوش‌نام “Rare” است. این بازی یک عنوان ماجرایی چندنفره با مضمون دزدان دریایی است که به نظر می‌رسد با خلق یک دنیای بزرگ قرار است بازی‌کنندگان از نقاط مختلف را به خلق حماسه‌های دریایی وادار کند. این بازی در کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت در ای‌۳ سال پیش معرفی شد و اولین عنوان کاملا جدید استودیوی سازنده در هشت سال گذشته به شمار می‌رود.

تاریخ انتشار: سال ۲۰۱۶

«غریزه‌ی کشنده» عنوان مبارزه‌ای جذاب ایکس‌باکس وان است که برای یک راند دیگر به این کنسول بر می‌گردد و به بازی‌کنندگان شانس بازی با کارکترهای جدید را می‌دهد. این فصل از بازی ماه مارس عرضه می‌شود که مصادف با عرضه‌ی آن بر روی رایانه‌های شخصی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ هم هست.

تاریخ انتشار: اسفند ۹۴/فروردین ۹۵

«غول‌آسا» یک عنوان تیراندازی سوم شخص چندنفره‌ی رایگان الهام گرفته از «موبا» است که روی دو تیم از قهرمانان که هر کدام توسط یک محافظ غول‌پیکر همراهی می‌شوند تمرکز می‌کند. این بازی ابتدا قرار بود پاییز ۲۰۱۵ عرضه شود اما عرضه‌‌ی آن تا اواخر امسال به تعویق افتاد تا سازندگان بتوانند مشکلات بازی که از واکنش‌های بازی‌کنندگان نسبت به نسخه‌ی آزمایشی مشخص شده بود را برطرف کنند.

تاریخ انتشار: سال ۲۰۱۶

سازنده‌ی عنوان “Gone Home” این بازی را می‌سازد و قصد دارد تا با آن بازی‌کنندگان را به یک ماجراجویی جدید که در یک ایستگاه فضایی متروکه در دویست هزار مایلی زمین می‌گذرد تبعید کند! شما در بازی در نقش «امی فریر» ظاهر می‌شوید که به تنهایی باید ایستگاه را برای پیدا کردن سرنخ زیر و رو کند تا بفهمد ساکنین قبلی این ایستگاه فضایی چه شده‌اند.

تاریخ انتشار: سال ۲۰۱۶

«موجانگ» قرار نیست تا پایان دنیا فقط ورژن‌های مختلف از «ماین‌کرفت» عرضه کند! این استودیو علاوه بر ماین‌کرفت امسال «کوبالت» را نیز در برنامه دارد که یک تیراندازی دو بعدی است که توسط استودیوی مستقل «آکسی» ساخته شده است. در این بازی شاهد اکشن همکاری یا رقابتی پر تنش و پر سرعتی خواهیم بود که داستان ناپدید شدن یک کلونی از انسان‌ها در یک دنیای بیگانه را دنبال می‌کند. این بازی در سال ۲۰۱۱ به مرحله‌ی آلفا رسیده بود و به زودی منتشر می‌شود.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمدرضا شمس
بارگذاری بیشتر در مطالب جالب سراسر اینترنت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ترفند های حرفه ای تلگرام قسمت چهارم

سه قسمت از سری آموزش های ترفند های حرفه ای تلگرام رو باهمدیگه پشت سر گذاشتیم و به قسمت آخر…