خانه هک و امنیت اخبار حمله هکرها به وب سایت خدمات درمانی دولت آمریکا

حمله هکرها به وب سایت خدمات درمانی دولت آمریکا

2 ثانیه خوانده شده
۰
0
13

هکرهای اینترنتی موفق شدند به وب سایت HealthCare.gov که از طریق دولت آمریکا با تبلیغات زیاد برای ارائه خدمات درمانی راه اندازی شده نفوذ کنند.
به گزارش فارس گفته شده از نیویورک تایمز، اگر چه کاخ سفید وقوع این حمله را تایید کرده، اما مدعی شده که در اثر این حمله هیچ یک از اطلاعات شخصی کاربران به سرقت نرفته است.
دولت اوباما کنگره را از وقوع این حمله آگاه کرده و اظهار داشته که این حمله منجر به نفوذ به سرورهای تست این وب سایت شده است. با توجه به اینکه بر روی این سرور اطلاعات خاصی وجود نداشته، هکرها موفق به سرقت اطلاعات خاصی از روی آن نشده اند.
همین مساله موجب شده خسارت جدی به این سایت وارد نشود. گردانندگان سایت ذکر شده می گویند اقدامات احتیاطی را به منظور ارتقای امنیت آن انجام داده اند. تحقیقات نشان داده که علت موفقیت این حمله هکری برخی ضعف های امنیتی سایت مذکور بوده است. از جمله مهم ترین این مشکلات اتصال سرورهای تست آن به اینترنت است. جالب آنکه کلمه پیش فرض این سرور که از سوی کارخانه تنظیم شده بود هم تغییر نکرده است.
مشکل دیگر این بوده که اسکن های امنیتی به طور مرتب و همیشگی بر روی سایت یاد شده صورت نگرفته است. اوباما مدتی است سایت HealthCare.gov را با تبلیغات فراوان راه اندازی کرده تا به میلیون ها آمریکایی که تحت پوشش نیستند خدمات تامین اجتماعی ارائه دهد اما این سایت به علت مشکلات امنیتی و از کار افتادنش به خاطر هجوم کاربران در گذشته بارها با انتقاد مواجه بوده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمدرضا شمس
بارگذاری بیشتر در اخبار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ترفند های حرفه ای تلگرام قسمت چهارم

سه قسمت از سری آموزش های ترفند های حرفه ای تلگرام رو باهمدیگه پشت سر گذاشتیم و به قسمت آخر…

محصولات فروشگاه

بارگذاری بیشتر

تبلیغات