خانه مطالب جالب سراسر اینترنت عراقی ها استفاده کردن از قفسه هواپیماهای بدون سرنشین به جنگ داعش

عراقی ها استفاده کردن از قفسه هواپیماهای بدون سرنشین به جنگ داعش

2 ثانیه خوانده شده
۰
0
2

عراقی ها با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین غیرنظامی به مبارزه با داعش

تصور کنید که هدایت و رهبری یک گروه شبه نظامی عراقی را بر عهده دارید و ماموریت تان شناسایی موقعیت های احتمالی تروریست های داعش است اما شما بودجه برای پهپاد های نظامی درجه یا هلیکوپتر ندارید.

چه کاری انجام می دهید؟ برای خود عراقی ها پاسخ ساده است: از درون های معمولی استفاده می کردند. طبق گزارشی که به تازگی در نشریه Wired منتشر شده، شبیه نظامیان طرفدار دولت و نهادهای دولتی در عراق از دِرون های مصرفی که در فروشگاه های اسباب بازی موجود هستند (مثلا سری فانتوم DJI) برای شناسایی مواضع داعش و کمک به انجام حملات مسلحانه علیه آنها استفاده می کنند.

همانطور که احتمالا می دانید این پهپادها به ندرت می توانند بیشتر از ۴۰ دقیقه پرواز کنند که البته همین مقدار هم برای هوشیاری نسبت به حملات احتمالی داعش و بهبود دقت عملیات های نظامی علیه آنها کفایت می کند.

همچنین یک انگیزه سیاسی برای استفاده از این هواپیماهای بدون سرنشین وجود دارد؛ در واقع پلیس عراق اعتماد کافی را به پهپادهای تامین شده از سوی ائتلاف های بین المللی ندارد و بر این باور است که با خرید این محصولات از فروشگاه های داخلی کنترل بیشتری روی آنها خواهد داشت.

مهم نیست که چه، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین است توسط همه استقبال نمی شود. چراکه بارها و بارها پیش آمده شبیه نظامیان شورشی این فناوری را برای هدف قرار دادن محدوده های غیر نظامی مورد استفاده قرار داده اند و تصور می شود که حتی خود داعش هم از این ابزارها در میدان های جنگی بهره می گیرد و با متصل کردن مواد منفجره به آنها اهداف مد نظرش را منهدم می کند.

آنچه که روشن است، هواپیماهای بدون سرنشین در حال تبدیل شدن مهره های اصلی از جنگ های مدرن، و حتی گروه هایی که در تمام دنیا منفور هستند نیز به قابلیت های بالای این محصولات پی برده اند.

منبع:engadget

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمدرضا شمس
بارگذاری بیشتر در مطالب جالب سراسر اینترنت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ترفند های حرفه ای تلگرام قسمت چهارم

سه قسمت از سری آموزش های ترفند های حرفه ای تلگرام رو باهمدیگه پشت سر گذاشتیم و به قسمت آخر…