خانه هاست و دامنه در موردهاست یا فضای میزبانی چه میدانید؟

در موردهاست یا فضای میزبانی چه میدانید؟

4 ثانیه خوانده شده
۰
0
3
هاست

 

در مورد هاست یا فضای میزبانی چه میدانید؟

همه ی ما تا به امروز بارها و بارها اسم هاست یا فضای میزبانی رو شنیدیم وشاید با آن کار هم کرده باشیم

در این آموزش قصد داریم شما رو با هاست یا فضای میزبانی آشنا کنیم

وب هاست  همان چیزی است که همه ی ما برای گذاشتن سایتمان در معرض دید عموم در داخل اینترنت به آن نیاز داریم.

به زبانی ساده تر میتونیم بگیم که هاست همان فضایی است که وب سایت شما روی آن بارگذازی می شود.یک هاست یا وب هاست در اصل یک ابرکامپیوتر ایت که ۲۴ ساعته به اینترنت متصل می باشد و قدرت پردازش بسیار بالایی دارد. کامپیوتر شخصی شما هم می تواند به یک هاست تبدل شود اما به دلیل اینکه سیستم شما قدرت پردازش بالایی ندارد و همینطور چون ۲۴ ساعتع روشن است مشکل بزرگ برای کامپیوتر شما پیش میاد و ریع قطع میشود و به محض خاموش شدن کامپیوتر سایت شما هم از دسترس خارج می شود.

 

به همین علت همه ی شرکت ها، ارگان ها و حتی افراد شخصی که نیاز به وب سایت دارند برای میزبانی سایت خود به سراغ شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی می روند. در چنین شرکت هایی سرورهای آنها غالباً در خارج از ایران و در معروف ترین و مجهزترین  DataCenter های دنیا قرار دارد جایی که به صورت ۲۴ ساعته برق به سرورها متصل است و اینترنت قطعی ندارد.

شما به عنوان مشتری و کاربر  به قسمت کوچکی از این سرورها دسترسی دارید که با داشتن فضایی هرچند  کم  به یک تیم از متخصصان اینترنت برای نگهداری وب سایت تان متصل خواهید بود که در طول ۲۴ ساعت می کوشند که این سرویس متوقف نشود.

در اکثر موارد، یک سرور  Hard خود را به فضاهای کوچک تری تقسیم کرده و آن را با هزینه کمتر در اختیار افراد مختلف قرار می دهد در این حالت از چندین سایت تا چند صد سایت از سرور به صورت مشترک استفاده می کنند.
برای سایت های مهم یا با حجم اطلاعات بالا، سرورهای اختصاصی از نظر امنیتی و پایداری سرویس ها به هیچ وجه قابل مقایسه با سرور های مشترک نیستند. هر سرویس عمومی و اضافی نصب شده روی سرورهای مشترک و هر سایت دیگر روی آن سرور می تواند یک کانال ورودی برای هکرها باشد. همچنین حجم و انبوه درخواست ها روی سرور پایداری و سرعت آن را قطعاً کاهش خواهد داد. از طرف دیگر این نکته که سرورهای میزبان شما در چه مرکز داده ای و در کدام کشور واقع شده و فراهم شدن شرایط امکانات این مرکز داده از نظر پهنای باند، امکانات امنیتی، استحکام بنای فیزیکی، پیش بینی شرایط بحرانی مانند قطعی برق، آتش سوزی، زلزله و… تا چه میزان است از شاخص های مهمی برای تصمیم گیری جهت انتخاب یک سرویس دهنده خدمات میزبانی وب است.

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمدرضا شمس
 • آموزش کرون جابز

  آموزش کرون جابز کرون جاب چیست؟ شما میخواهید در یک سری زمان های خاص ، یک اتفاق (عمل) را به …
 • دامنه چیست؟

  دامنه چیست؟

  [symple_box style=”boxsucces”] دامنه چیست؟ [/symple_box] به آدرس های سایت دامن…
 • آموزش استفاده از ریموت دسکتاپ

  آموزش استفاده از ریموت دسکتاپ – مهم نیست که شما از چه نسخه ای از ویندوز استفاد می کن…
بارگذاری بیشتر در هاست و دامنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ترفند های حرفه ای تلگرام قسمت چهارم

سه قسمت از سری آموزش های ترفند های حرفه ای تلگرام رو باهمدیگه پشت سر گذاشتیم و به قسمت آخر…