خانه هک و امنیت اخبار تغییر از روی اجبار کلمات عبور در نت فلیکس از ترس حملات هکری ب انها!

تغییر از روی اجبار کلمات عبور در نت فلیکس از ترس حملات هکری ب انها!

3 ثانیه خوانده شده
۰
0
5

شرکت نت فلیکس ارائه دهنده خدمات چندرسانه ای در اینترنت کلمات عبور آن دسته از کاربران خود را که در لینکداین، تامبلر و مای اسپیس مشترک هستند، تغییر داد.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از پی.سی.مگ، استفاده از یک کلمه عبور برای استفاده همزمان در ده ها سایت به کابوس شرکت های فناوری مبدل شده، زیرا در صورت هک شدن و افشای کلمات عبور هر کاربر در یکی از این سایت ها زمینه برای نفوذ به حساب کاربری فرد هدف در سایت های دیگر و به خطر انداختن امنیت میلیون ها کاربر دیگر فراهم می شود.
حال نت فلیکس به منظور مقابله با تکرار حملات هکری مشابه با حملاتی که به سرقت گسترده اطلاعات کاربران LinkedIn، Tumblr و MySpace انجامید به طور اجباری کلمات عبور آن دسته از کاربرانش را که از یک کلمه عبور برای دسترسی به همه این سایت ها استفاده می کردند، تغییر داده است.
در هفته های گذشته اخبار متنوعی در مورد سرقت داده های کاربران شبکه های اجتماعی مختلف آمریکایی از سال ۲۰۱۲ به قبل منتشر شده و علت اصلی موفقیت این حملات استفاده از کلمات عبور ساده توسط افراد بوده است.

بر طبق ایمیل ارسالی برای کاربران نتفلیکس افرادی که موظف به تغییر کلمه عبور خود در این سایت شده اند باید با مراجعه به سایت Netflix.com و انتخاب گزینه فراموشی ایمیل یا کلمه عبور، پسورد جدیدی برای خود انتخاب کنند.
سایت ردایت هم ماه قبل به دلایل مشابهی صدهزار کاربر خود را مجبور به تغییر کلمه عبور کرد تا بتواند از آنها در برابر حملات هکری حفاظت کند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمدرضا شمس
بارگذاری بیشتر در اخبار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ترفند های حرفه ای تلگرام قسمت چهارم

سه قسمت از سری آموزش های ترفند های حرفه ای تلگرام رو باهمدیگه پشت سر گذاشتیم و به قسمت آخر…