خانه دنیای سیستم عامل ها ای او اس برترین ترفند های ios (بخش دوم)

برترین ترفند های ios (بخش دوم)

6 ثانیه خوانده شده
۰
0
18

سلام دوستان با دومین بخش از برترین ترفند های سیستم عامل محبوب  ios همراه شما هستیم .شما می تونید ادامه ترفند ها را در ادامه مشاهده کنید.

سریع ترین راه برای اسکرول به بالا

برای شما حتما پیش آمده هنگام خواندن یک ایمیل، مرور صفحات وب و حتی لیست SMS ها با یک صفحه طولانی مواجه می شوید، برای بازگشت به اول صفحه باید چندین بار اسکرول کنید تا به بالای صفحه برسید. راه دیگر و البته سریع تر وجود دارد، برای این کار با انگشت بر روی نوار بالای صفحه نمایش بزنید. همان نواری که میزان آنتن، باتری و ساعت وجود دارد.

راز کلید Com در برنامه Safari

در برنامه Safari وقتی قصد دارید یک آدرس اینترنتی را وارد نمایید. صفحه کلید “.Com” در اختیار شما قرار میدهد. در هنگام تایپ آدرس و انتخاب این کلید، انگشت را اندکی بر روی این کلید نگه دارید تا چند قابلیت دیگر برای شما نمایان کند!

مرور آخرین برنامه های اجرا شده

یکی از امکانات iOS مرور برنامه هایی که آخرین بار اجرا شده می باشد.

به طور مثال زمانی که در یک بازی هستید نیاز پیدا می کنید به قسمت تنظیمات (که به تازگی اجرا کرده اید) بروید، برای این کار دو بار کلید Home را بزنید، همه برنامه های اجرا شده را خواهید دید و آیکون تنظیمات را می توانید پیدا کنید.

اسکرول به کمک دو انگشت

همانطور که می دانید در صفحات وب به کمک انگشت بالا و پایین می رویم. برخی از صفحات قابلیت اسکرول دارند که اگر بر روی اسکرول صفحه انگشت خود را قرار دهیم صفحه بالا و پایین می رود. اگر بخواهید فقط همان بخش را اسکرول کنیم از دو انگشت خود استفاده کنید.

شارژ آیپد از طریق کامپیوتر

بسیاری از کاربران به اشتباه فکر می کنند که شارژ آیپد از طریق کامپیوتر امکان پذیر نیست، در واقع اینطور نیست! بلکه عموما پورت های USB برق لازم برای شارژ آیپد دارند، اما قادر نیستند هم زمان آیپد را شارژ و هم صفحه نمایش را روشن نگه دارند. هنگام اتصال آیپد به کامپیوتر، صفحه نمایش آن را خاموش کنید، تا دیوایس شارژ شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمدرضا شمس
بارگذاری بیشتر در ای او اس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ترفند های حرفه ای تلگرام قسمت چهارم

سه قسمت از سری آموزش های ترفند های حرفه ای تلگرام رو باهمدیگه پشت سر گذاشتیم و به قسمت آخر…