خانه کسب و کار زندگی نامه افراد موفق با ۱۰ کارآفرین برتر ایرانی بیشتر آشنا شوید

با ۱۰ کارآفرین برتر ایرانی بیشتر آشنا شوید

0 ثانیه خوانده شده
۰
0
18

کارآفرینی فرآیند طراحی، راهاندازی و اجرای یک کسب وکار جدید است که محصول و خدماتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. کارآفرینان طیف پرشوری از افراد جامعه هستند که مشتاق پیدا کردن راه حلهای مختلف برای مشکلات می باشند تا روند انجام شدن کارها را تسریع بخشند.

سبک و استاندارهای زندگی مدرن منجر به تغییر انسان معمولی شده است. در حال حاضر هر فرد به دنبال یک زندگی آسان است، در عین حال، تعداد زیادی از کارفرینان سراسر جهان هم تمایل دارند که این کار را با ارائه ی خدمات و محصولات خود تسهیل بخشند.

برخی از نامهایی که در ادامه خواهید خواند آشنا هستند و برخی دیگر نیستند. در این فهرست، ما نگاهی می اندازیم به کارآفرینانی که طی سالهای اخیر تاثیر قابل توجهی بر مردم و اقتصاد ایران داشتند.

بابک بختیاری: موسس آیس پک

زندگی بابک بختیاری پر از فراز و نشیبها است، وی از کودکی کارهای مختلفی همچون فروش ساندویچ، مسافرکشی، نمایشگاه داری و فروش لوازم تولیدی را تجربه کرده تا این که در سال ۱۳۸۴ با یک چک برگشتی ۳۰۰ میلیونی اعلام ورشکستگی کرد. آن زمان هیچ کسی فکر نمی کرد که این جوان ۲۷ ساله در عرضی مدت کوتاهی بتواند تمام قرضی های خود را ادا کرده و سریعا یکی از ثروتمندترین کشور باشد.

پس از این شکست بزرگ بابک بختیاری تصمیم به تاسیس فروشگاههای زنجیرهای آیس پاک کرد. آیس پک محصولی است که برای اولین بار توسط بابک بختیاری در ایران ساخته شده است. او همواره از دوران کودکی به رقیق کردن بستنی و ریختن موز و اسمارتیز داخل آن علاقه داشت، اما ایدهای ساخت این محصول زمانی که به چین سفر کرد و نوعی آبمیوهای چینی نوشید کشف شد. آیس پک در عرض چند ماه توانست به صدها

شعبه گسترش پیدا کند و هم اکنون نیز هزاران نفر در شعبات آن مشغول فعالیت هستند.

مرتضی سلطانی: خالق برند زرماکارون

بسیاری از افراد معتقدند کارآفرینان افرادی هستند که در اوج راحتی زندگی می کنند و در نظر آنها کارآفرینی بدون ثروت معنی ندارد. اما مرتضی سلطانی جزو کارآفرینانی است که حتی از حداقل ترین داشته های زندگی مثل تحصیل، محبت پدر و … محروم بود. اما او معتقد است شرایط سخت به انسان ها انگیزه های فعالیت و حرکت میدهند. سلطانی بنیان گذار گروه صنعتی پژوهشی زر و خالق برند زرماکارون است. وی تا کنون در زمینه های مختلفی از جمله فرش فروشی و تراشکاری فعالیت کرده است، اما مهمترین فعالیت او سال ۱۳۷۲ با تاسیس کارخانه آرد زر آغاز شد و سپس در سال ۱۳۸۰ شروع به راه اندازی شرکت زرماکارون کرد که تعداد بسیار زیادی از ایرانیان هم اکنون در این کارخانه ها در حال فعالیت می باشند.

یونس ژائله: مدیرعامل شیرین عسل

یکی از کارآفرینان نمونه ی کشور که تا کنون هزاران نفر در کارخانه های تاسیس شده توسط وی در حال فعالیت هستند یونس ژائله می باشد. مطمئنا تاکنون از محصولات شیرین عسل استفاده کرده اید، موسس این کارخانه یونسی ژائله است، فردی که با هوشمندی خود و اتخاذ استراتژی های زیرکانه در جهت مدیریت و تامین منابع این کارخانه هم اکنون بزرگترین تولیدکنندهای شیرینی و شکلات خاورمیانه را به عهده دارد.

بهروز فروتن: موسس برند بهروز

در کنار برندهایی مثل زرماکارون و شیرین عسل، یکی دیگر از برندهای معتبر صنایع غذایی در ایران محصولات بهروز است که کمتر کسی احتمال دارد با این برند آشنا نباشد. وی کار خود را از سال ۱۳۵۶ آغاز کرده است، اما بهروز در سالهای اولیه تنها یک شرکت موادغذایی خانگی بود اما به لطف تلاشهای تیم ۱۱ نفره اش، اکنون یکی از موفقترین شرکتهای ایرانی میباشد. بهروز فروتن در مورد کارآفرینی می گوید بدترین تفکر این است که بر سر دوراهی می شود یا نمی شود” گیر کنیم، یک کارآفرین موفق همواره به خودش باور دارد، هدف های بزرگ دارد و پشتکار لازم برای دسترسی به اهدافش را نیز داراست.

عباس برزگر کارآفرین صنعت گردشگری

امروزه سفر به عنوان یکی از نیازهای زندگی مدرن در جهان مطرح است و این نیاز، رشد و توسعه صنعت گردشگری را به همراه دارد. عباس برزگر کارآفرین برتر حوزه ی گردشگری ایران است که بدون تحصیلات دانشگاهی و هیچ سرمایه ای توانسته است یکی از موفق ترین کسب و کارهای موجود در ایران را ایجاد کند. عباس برزگر که در یکی از روستاهای استان فارس زندگی می کند، به هنگام مواجه شدن با توریست ها متوجه شد که آن ها علاقهای بسیاری به زندگی سنتی و روستایی دارند و همین تشخیص درست خواسته ی مشتری باعث شد که مجتمع توریستی وی در روستای بزم فوق العاده شناخته شده و مشهور باشد.

جمیله صادقی: موسس تا کسی سرویس بانوان

جمیله صادقی نیز یکی از کارآفرینانی است که محدودیت ها انگیزه بخش او برای کارآفرینی بودند. وی از سن ۱۳ سالگی کار کردن در شرایط مختلف را امتحان کرده است، پس از فعالیت در فرمانداری کرج و بسیاری از جاهای دیگر، او بیشتر با مشکلات زنان در جامعه آشنا می شود و به این نتیجه میرسد که خانم های با انگیزهای بسیاری هستند که نیاز به شغل ایمن هستند و بازار هدف او نیز علاقه مند چنین خدماتی داشته باشند.

غلامعلی سلیمانی: موسس کارخانه کاله

شرکت کاله تولید کنندهای فراوردههای لبنی است که سال ۶۹ در مازندران تاسیس شد. این شرکت بزرگ ترین تولید کننده و صادرکننده ی لبنیات کشور محسوب می شود. بنیانگذار این

شرکت غلامعلی سلیمانی مازندرانی است، او کاله را سال ۱۳۵۶ شروع کرد، اما قبل از آن کارهای مختلفی انجام میداد، دو شرکت تاسیس کرده بود که با شکست مواجه شدند و

در نهایت کاله را راه اندازی کرد. این شرکت بیش از ۲۰۰۰ کارمند دارد و یکی از محبوبترین برندهاست که تندیس زرین محبوبیت بین مشتریان را نیز دریافت کرده است.

حمید و سعید محمدی: موسسان دیجی کالا

این روزها دیگر توجه ها و علاقه ها در نوآوری به سمت اینترنتی شدن حرکت کرده و در حال حاضر برترین کارآفرینان کشور در حال راه اندازی استارتاپ هایی در حوزه ی فناوری هستند. حمید و سعید محمدی دو برادری هستند که دیجی کالای مشهور را راه اندازی کردند. کسب و کارهایی که این روزها در عرصه ی اینترنت فعالیت می کنند در مدت بسیار کوتاهی به موفقیتهای بزرگی دست پیدا می کنند. دیجی کالا سایت تجارت الکترونیکی است که در زمینه ی فروش محصولات آنلاین فعالیت می کند. این شرکت سال ۸۵ با ۵ عضو شروع به کار کرد و اکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر کارمند دارد.

محمد جواد شکوری: مدیرعاملی صبا ایده

یکی دیگر از کسب و کارهای موفق حوزهی فناوری متعلق به محمد جواد شکوری می باشد. وی که تحصیلات خود را در حوزه ی برق ادامه می داد در میانه یا راه متوجه شد که علاقه ای به آن ندارد و به سمت برنامه نویسی جذب شد. او مدیرعامل گروه صبا ایده است که تا کنون پروژه های موفق بسیاری از جمله آپارات، کلوب، لنزور و فیلیمو را راه اندازی کرده اند. این کارآفرین هوشمند با ایدههای جذاب خود توانسته است ۷۰ درصد از اینترنت ملی را به سرویس های خود جذب کند.

نازنین دانشور موسس سایت تخفیفان

نازنین دانشور یکی از پیشگامان راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی بود، وی موسس سایت تخفیفان است که به نوعی ارتباط مابین برندها و مشتریان شان را برقرار می کند. برندها در سایت تخفیفان محصولات خود را با تخفیفا ارائه می کنند و در عوضی به تعداد زیادتری از مشتریان دسترسی می یابند. این کسب و کار از سال ۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون یکی از مشهورترین و محبوب ترین کسب و کارهای آنلاین ایرانی می باشد.

*در ادامه به برسی زندگی هر یک از این کارآفرینان موفق می پردازیم*

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمدرضا شمس
بارگذاری بیشتر در زندگی نامه افراد موفق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ترفند های حرفه ای تلگرام قسمت چهارم

سه قسمت از سری آموزش های ترفند های حرفه ای تلگرام رو باهمدیگه پشت سر گذاشتیم و به قسمت آخر…