google

گوگل متن ترانه ها را به صفحه نتایج جستجو اضافه کرد

 گوگل متن ترانه ها را به نتایج جستجو اضافه کرد

به دنبال شعر آهنگ مورد علاقه‌تان هستید؟ گوگل ناو حالا متن ترانه‌های برخی آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را مستقیما در صفحه نتایج جستجو نمایش می‌دهد.

گوگل از قابلیت ویژه ای برای دریافت متن آهنگ های مورد علاقه کاربران پرده برداشته است. گزارش می شود که گوگل با همکاری توسط شرکت LyricFind قادر به انجام چنین کاری شده و اینک در خود صفحه جستجو، متن بکار رفته در آهنگ ها را در اختیار کاربر قرار می دهد.

گفته می شود که قرارداد گوگل با LyricFind به شکل بین المللی بوده و قرار است کاربران در سراسر کره خاکی بتوانند از این ویژگی بهره مند شوند اما اینطور که پیداست، فعلاً قابلیت مورد نظر در دسترس کاربران ساکن ایالات متحده قرار گرفته و انتظار می رود که در آینده نزدیک دسترسی همه به آن ممکن گردد.

این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا به شکلی بسیار پرسرعت تر بتوانند اشعار مورد نظرشان را جستجو کنند و دیگر نیازی به سر زدن به سایت های شخص ثالثی که صرفاً متن را در اختیار افراد قرار می دهند، نباشد.

لازم به ذکر است که برخی وب سایت ها به شکل قانونی و با اجازه از شرکت های منتشر کننده موسیقی، اشعار را بازنشر می کردند در حالی که تعداد زیادی هم صرفا به قرار دادن متن آهنگ ها در وب سایت خود پرداخته و از این راه کسب درآمد می نمودند

منبع متن ترانه‌های نشان داده شده، سرویس Google Play Music است. شاید از این به بعد هنرمندان در آلبوم‌های خود متن ترانه‌شان را هم ضمیمه کنند تا در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود.

نظرات خود را درباه این مطلب قرار بدهید.

منبع : Engadget