smart-antenna-technologies-notebook-antenna-4g-lte-wifi-bluetooth-gps

تکنولوژی جدید لپ تاپ ترکیبی از GPS، بلوتوث، Wi-Fi و ۴G LTE بر روی آنتن تک

تکنولوژی آنتن چند منظوره در لپ تاپ

تولید کنندگان لپ تاپ همواره در صدد اصلاح هر اینچ و یا هر اونس کردن نوت بوک خود را به آنها راحت تر – و جذاب – به خریداران بالقوه. بنابراین توسعه های اخیر در طراحی آنتن ممکن است به نظر می رسد مزخرف است، اما حتی می تواند به لپ تاپ های جذاب در آینده نزدیک منجر شود.

آنتن هوشمند فن آوری (SAT) یک آنتن جدید که ترکیبی از تعدادی از آنتن های مختلف در یک واحد، که به ادعای این شرکت در انگلستان نه تنها می تواند صرفه جویی در فضا در لپ تاپ، اما حتی می توانید سرعت دانلود را افزایش و حفظ عمر باتری ابداع کرده است. نوت بوک امروز دارای آنتن جداگانه برای GPS، بلوتوث و اتصال بی سیم (Wi-Fi و ۴G، و غیره)، به لطف دخالت سیگنال هر یک به دیگران شود. SAT می گوید که نمیفهمد راه برای از بین بردن این گونه مداخلات (که آن را اشاره می کند حتی زمانی که کاربران دستان خود را در نقاط خاصی بر روی صفحه کلید می تواند رخ دهد)، اجازه می دهد طراحان لپ تاپ به جای آنتن در لولا دستگاه است.

طبق اعلام شرکت مذکور، در لپ تاپ هایی که بدنه ای از جنس فلز دارند، امکان کارگذاری آنتن درون مادربرد یا نمایشگر وجود ندارد، حال آنکه اگر دستگاه تنها یک آنتن داشته باشد، دست تولیدکننده برای قرار دادن آن در بخش های مختلف بدنه باز خواهد بود.

آنتن ابداعی این شرکت علاوه بر شبکه های ارتباطی مختلف از ارتباط وایرلس گیگابیت (یا WiGig) نیز پشتیبانی می کند و همانطور که در بالا گفته شد، طبق ادعای سازنده، این آنتن عمر بیشتر باتری را هم برای دستگاه های بهره مند به ارمغان می آورد (شاید به این خاطر که قطعات کمتری از برق دستگاه استفاده خواهند کرد).

نوآوری هایی از این دست به خودی خود بسیار هیجان انگیز هستند، اما تا زمانی که در دستگاه های مختلف به خدمت گرفته نشوند در نوعی برزخ تکنولوژیکی به سر خواهند برد. خوشبختانه شرکت سازنده این محصول ابراز امیدواری کرده که پس از مذاکره با سونی کار تولید آنتن را آغاز می کند تا از بروز این امر جلوگیری نماید.

منبع:zdnet