Group of technicians repair hard drive

افزایش فضای درایو ها با استفاده از نرم افزار TreeSize

امروزه با گسترش تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت اکثر کاربران با کمبود فضا در سیستم خود را احساس می کنند که این مشکل ممکن است از فایل های قدیمی باشد که گوشه هارد شما خاک میخورند یا فایل های دانلود شده توسط مرورگر اینترنت شما باشد پس برای حل این مشکل در ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش نرم افزار TreeSize برای آزاد کردن و افزایش فضای هارد دیسک در ویندوز

Free Up Disk Space using TreeSize

با استفاده از نرم افزار رایگان TreeSize شما می توانید تمام پوشه ها و زیر پوشه ها و میزان فضایی که اشغال کرده اند را مشاهده کنید. در این حالت به راحتی می توانید در مورد فایل های موقتی و یا اطلاعات بی فایده تصمیم گیری کنید.

از مزیت های این نرم افزار این است که نیاز به نصب نداشته و به صورت پرتابل است و برای اجرایی کردن آن تنها باید روی فایل exe کلیک کنید. از این رو می توانید آن را در فلش مموری خود کپی کرده و بر روی هر کامپیوتر دیگری نیز اجرا کنید. فقط فراموش نکنید همان طور که در تصویر زیر مشخص است ، هنگام دانلود نرم افزار ، نسخه Zipped Executable را دانلود کنید.

 

treesize-executable

 

بعد از دانلود نرم افزار ، آن را اجرایی کرده و برای شروع اسکن کامپیوتر ، از منوی Scan درایوری که میخواهید اسکن و آنالیز شود را انتخب کنید (تصویر زیر را مشاهده نمایید). یکی از مزیت های این نرم افزار این است که شما علاوه بر اسکن درایورهای محلی می توانید CD , DVD و یا درایو شبکه را نیز اسکن و آنالیز کنید.

 

scan_drive

 

سپس اجازه دهید مراحل اسکن انجام شود و نتیجه برای شما نمایش داده شود. بعد از نمایش نتیجه با استفاده از گزینه ای که در تصویر زیر مشخص شده است می توانید فایل ها را مرتب کنید. البته این گزینه به صورت پیش فرض انتخاب شده است.

sort

در حال حاضر همان طور که در تصویر زیر نیز مشخص است می توانید پوشه ها و زیر پوشه های آنها را به ترتیب مشاهده کرده و میزان فضایی که هرکدام اشغال کرده اند را ببینید. برای مشاهده زیر پوشه ها می بایست بروی فلش کوچک سمت چپ هر پوشه کلیک کرده تا زیر پوشه های آن برای شما نمایش داده شود.  در بالای نرم افزار گزینه های دیگری نیز وجود دارد که این امکان را به شما میدهد که بتوانید موارد نمایش داده شده را براساس KB , MB , GB ، براساس درصد و یا براساس تعداد فایل های موجود در پوشه مرتب کنید.

همچنین نسخه پولی این نرم افزار نیز برای افرادی که به استفاده نسخه ی حرفه ای این نرم افزار برای کسب و کار خود نیاز دارند موجود است و میتوانند از گزارش گیری ها ماهانه و مفصل و امکانات حرفه ای آن استفاده کنند. توصیه ی ما استفاده از نسخه رایگان آن است.